Beylikdüzü Laptop Servisi

Bilgisayarlar günlük hayatımızın en önemli parçaları oldular. Telefonların yetenekleri her gün artsa da hala bilgisayarların, özellikle laptopların, hala gerisinde olduklarından dolayı, birçok insan hala evlerinde ve işlerinde laptop kullanmaya devam etmekte. Zaman zaman çeşitli hatalar verebilen bu cihazların sahiplerine yardımcı olabilmek adına İfa Servis ve profesyonel ekibi, Beylikdüzü Laptop Servisi olarak hizmet vermekteyiz.

Kullanımı çok kolay ve rahat olan laptoplar çeşitli sebeplerle arıza yaptıkları zaman ise düzeltmek çok kolay olmadığından dolayı birçok kullanıcı cihazlarını bizim gibi laptop arızalarını tamir etme ve giderme üzerine uzmanlaşmış şirketlere getirmeyi tercih ediyorlar. Beylikdüzü laptop tamiri alanında uzman personelimiz, özel ekipmanlarımız ile fiziksel tamiri mümkün her arızanın tamirini gerçekleştirebiliyoruz. Şirket olarak Beylikdüzü ikinci el laptop alım satımı da gerçekleştirirken, dizüstü bilgisayarlarla ilgili ihtiyacınız olabilecek her türlü bilgi, donanım ve yazılımı temin etmek için yanınızdayız.

Beylikdüzü Laptop Tamiri
Beylikdüzü Laptop Tamiri

Laptop Format Atma

Ülkemizde laptop format atma olarak anılan ama aslında işletim sisteminin tekrar yüklenmesi işlemi vakit alan bir işlemdir ve ileri derecede bilgisayar bilgisi gerektirir. İşletim sisteminin kurulumu basit bir işlem olsa da format atma işleminden sonra bilgisayara bağlı kamera, ekran kartı gibi aygıtların yazılımlarının doğru sürümlerinin bulunup kurulması dikkat gerektiren, vakit alıcı bir iştir.

Laptop Anakart Onarımı

Laptop Anakart Tamiri Beylikdüzü
Laptop Anakart Tamiri Beylikdüzü

Bilgisayar üzerinde bulunan bütün donanımların bağlı olduğu parça olan anakart, işlemci ile beraber bilgisayardaki en önemli ve pahalı parçalardan biridir. Eskimeye başlayan bilgisayarlarda anakart onarımı gerektiren arızaların ortaya çıkması sık görülen bir durumdur. Genellikle “laptopum açılmıyor” şikâyeti ile gelen müşterilerimizin bilgisayarlarında ihtiyaç duyulan laptop anakart onarımı işlemi, dikkatli olunması gereken, bilgi ve tecrübe gerektirir.

Veri Kurtarma

Bilgisayar kullanıcıları bazen bilgisayar virüsleri veya kullanım hatası neticesinde bilgisayarlarında bulunan önemli verileri veya bütün verileri yitirebilmektedir. Kişisel fotoğrafların, işle ilgili dosyaların, kişisel projelerin ve diğer önemli bilgilerin kurtarılması bu gibi durumlarda büyük önem arz etmektedir.

Veri kaybı yaşayan kullanıcıların bilgisayarlarını hemen kapatarak bu konuda yeterli donanım ve uzmanlığı olan bizim gibi şirketlere başvurmaları, veri kurtarma işleminin başarısını büyük ölçüde arttırmaktadır. Biz de özel yazılım ve ekipmanlar kullanarak müşterilerimize laptop veri kurtarma konusunda hizmet vermekteyiz.

Laptop Klavye Değişimi

Laptop klavyeleri daha düşük profilli olmalarından dolayı, tuşları normal klavyelere göre daha kolay çıkabilmektedir. Yerine takılamayan tuşlar ise zaman içinde kaybolmakta, çıkan tuşların yanındaki tuşlarda daha kolay yerlerinden çıkmaktadır. Böyle durumlarda laptop klavye değişimi işlemi, konforlu bir kullanım için zorunluluk haline gelmektedir.

Önde gelen Beylikdüzü laptop servisi olarak geniş notebook yedek parça stoğumuz ile hemen her marka ve model laptopun klavye değişimlerini çok hızlı bir biçimde gerçekleştiriyor ve laptopları sahiplerine teslim ediyoruz.

Laptop Sıvı Teması Onarımı

Laptoplar genellikle masa üstlerinde değil, kucakta kullanıldıklarından dolayı, kullanım sırasında üzerlerine yiyecek ve sıvı dökülmesi gibi kazalara daha sık maruz kalır. Laptop sıvı teması onarımı çok dikkatlice yapılması gereken bir tamir işidir. Büyük bir tecrübe, teknik bilgi ve ekipman gerektirir.

En bilinen Beylikdüzü bilgisayar tamircisi olarak özellikle şekerli ve tuzlu sıvılara maruz kalan cihazların sıvı teması onarımı öncesi daha fazla hasar görmeden temizlenmesi çok önemli olduğunu hatırlatmak istiyoruz.

Laptop Ekran Kartı Çipi Değişimi

Laptoplar, normal bilgisayarların aksine, çok kısıtlı genişletilebilme ve parça değiştirilebilme özelliklerine sahiptir. Bundan en fazla etkilenen donanımlardan biri ekran kartlarıdır. Özellikle oyun oynamayı seven kullanıcıların bilgisayarlarının ekran kartları, yetersiz soğutma, voltaj dalgalanmaları ve bunun gibi sebeplerle zaman içerisinde bozulabilmektedirler.

Laptop Ekran Kartı Onarımı ve Çip Değişimi
Laptop Ekran Kartı Onarımı ve Çip Değişimi

Ekran kartı onarımı, anakart onarım gibi ciddi bilgi, deneyim ve ekipman isteyen bir iştir. Ancak laptoplarda ekran kartları masaüstü bilgisayarlara göre daha farklıdır. Bileşenlerin çoğu ekran kartı chipi üzerinde bütünleşik olduğu için, bazı durumlarda tamiri mümkün olmamaktadır. Beylikdüzü Laptop Servisi alanında bizimle rekabet eden birçok işletme anakart üzerine tümleşik olan ekran kartlarını değiştirmek yerine, kullanıcıları daha fazla masrafa sokarak yeni anakart almaları konusunda telkin etmektedir.

Sahip olduğumuz özel makine sayesinde biz anakart üzerindeki laptop ekran kartı çipi değişimi işlemini yaparak, müşterilerimizi yeni anakart masrafından kurtarıyor ve bilgisayarlarını çok daha hızlı bir biçimde kendilerine teslim ediyoruz.

Laptop Batarya Değişimi

Taşınabilir bilgisayarların kullandıkları piller, tekrar şarj edilebilen cep telefonu ve tablet pillerinden çok farklı değillerdir ve zaman içerisinde kapasitelerinde kayıplar oluşmaya başlar ve bir noktadan sonra şarj olmamaya başlarlar. Bu durumdaki laptoplar prize bağlı olmadan çalışamazlar ve kullanıcılarının masaüstü bilgisayarlar gibi kablolarla esir alırlar.

Bu durumdan kurtulmak için laptop batarya değişimi yapılması gerekmektedir. Geniş batarya stoğumuz ile müşterilerimize her marka ve model laptoplar için ihtiyaç duydukları bataryayı temin edebilmekteyiz.

Adaptör Tamiri ve Satışı

Laptop adaptörleri, bilgisayarın bileşenleri arasında en fazla yorulan ve hırpalanan parçaları arasında olmalarına rağmen genellikle hak ettikleri dikkati görmezler. Adaptörler çalışırken çok ısınan ve aktif soğutucuya sahip olmayan parçalardır ve genellikle yerde durdukları için ıslanma, çarpma gibi kazalara daha fazla maruz kalırlar. Buna rağmen adaptörlerin en zayıf noktaları kablolarıdır.

Takılma, mobilyaların verdiği zararlar, evcil hayvanların ısırmaları ile hasar gören adaptörlerin yenilenmeleri veya tamir edilmeleri gerekmektedir. Ülkemizde çıkan yangınların önemli bir kısmının elektrik sisteminden kaynaklandığı unutulmadan, hızlıca harekete geçilmelidir. Özellikle kablosu hasar görmüş adaptörlerin kullanılmadan mutlaka bizim gibi uzman şirketlere getirilmesi, tamir ettirilmesi veya yenilerinin alınması, laptopların ve cihazla aynı evde, iş yerinde bulunan kişilerin ve mekânın güvenliği için yüksek önem taşımaktadır. En çok tercih edilen Beylikdüzü Laptop Servisi olarak laptopların adaptör tamiri ve satışı konusundan da tecrübeli personelimiz ve geniş stoğumuz ile siz müşterilerimizin hizmetinizdeyiz.

Yavaşlayan Laptopların Hızlandırılması

Özellikle biraz eskimiş hemen her bilgisayar sahibi “laptopum çok yavaşladı” şikayetinde bulunmuştur. Bunun en önemli sebebi, bilgisayarın işlem gücünün düşmesi değil, kullanılan yazılımların sürekli güncellenerek gittikçe daha fazla işlem gücü ve hafıza talep etmeleridir. Bunun yanında, uzun süre kullanılan bilgisayarlar fanlar ve statik elektrik vasıtasıyla önemli miktarda toz çekebilmektedirler. Fan ve soğutucular çevresinde biriken toz, zaman içerisinde fanın çalışmasını yavaşlatmakta, hızlı çalışamayan fan sebebiyle bilgisayar işlemcinin de fazla ısınmasını engellemek adına maksimum performans vermesini engellemektedir. Bundan dolayı fan bakımı ve temizliği özellikle 2 sene ve daha eski bilgisayarlarda çok önemlidir.

Yavaşlayan laptopların hızlandırılması için başka yöntemlerde vardır. Bunlardan en sık başvurulanları klasik hard disklerin yerine SSD takma işlemidir. Çok hızlı gerçekleştirilebilen bu işlem öncesi, eski diskteki bilgilerin tamamı yeni takılacak SSD’ye aktarılabilmekte, bu sayede hiçbir veri kaybı olmadan bilgisayarınızı birkaç saat içerisinde kullanmaya devam edebileceksiniz. SSD’ler normal disklerden okuma ve yazma hızı olarak pratikte ortalama olarak 4-5 kat hızlı olduklarından dolayı özellikle işletim sisteminin yüklenmesi ve diğer program ve dosyalarınızın açılmaların hız farkını çok rahat fark edebileceksiniz.

Performansı tatmin etmeyen laptopunuzu hızlandırmanın bir diğer yolu ise RAM’ini yükseltmektedir. Bu işlem biraz daha teknik bilgi gerektiren bir işlem olsa da tecrübeli takım arkadaşlarımız sizlere gerekli bilgileri paylaşacaktır. Bilgisayarınızı hızlandırmak için mevcut işlemcinizi daha hızlı bir modelle değiştirebilirsiniz. Pek tercih edilmeyen bu işlemle ilgili Beylikdüzü Laptop Servisi telefonumuzu arayabilir veya bizi ziyaret ederek bilgi alabilirsiniz.

Hizmet Verdiğimiz Laptop Markaları

Günümüzde dünya üzerinde 50’nin üzerinde şirket aktif olarak laptop üretimi yapmakta ancak tamamı ülkemizde satılmamaktadır. Biz İfa Servis olarak ülkemizde aktif olarak satılan bütün önemli markalara teknik destek ve tamir hizmeti veriyoruz.

Hizmet verdiğimiz laptop markaları ülkemizde ve dünyada en fazla tercih edilen markalardan oluşmaktadır. Beylikdüzü Laptop Servisi olarak aşağıdaki listede bulunan bütün markalara hizmet vermekteyiz. Eğer bilgisayarınız listemizde yoksa, telefonla bilgi alabilirsiniz.

Beylikdüzü Casper Servisi

Ülkemizin önemli laptop üreticilerinden biri olan Casper, teknolojiyi hızla takip eden ve yorumlayan bir şirket. Biz de Beylikdüzü Casper servisi olarak birçok kullanıcısı olan bu bilgisayarların sahiplerine hizmet vermekteyiz.

Beylikdüzü Toshiba Servisi

Japon elektronik devi Toshiba aynı zamanda dünya üzerindeki en önemli laptop üreticilerinden biri ve sektörde standartları belirleyen şirketlerden biri. Yüksek kalite ve performanslarıyla öne çıkan Toshiba laptoplar, buna rağmen zamanın yıkıcı etkilerine ve kullanıcı hatalarına karşı bağışık değiller. İfa Servis olarak Beylikdüzü Toshiba servisi olarak bölgedeki ve bütün İstanbul’daki Toshiba kullanıcılarına yüksek kaliteli hizmet sunmaktayız.

Beylikdüzü Dell Servisi

Üst düzey laptopları ile tanınan Dell, dünyada en fazla tercih edilen markalardan biri. Beylikdüzü Dell servisi olarak kaliteli laptoplarıyla tanınan bu markayı tercih eden müşterilerimize her türlü donanım ve tamir hizmetini sunmaktayız.

Beylikdüzü Packard Bell Servisi

Daha çok server sistemleri ve iş istasyonlarıyla piyasada yer edinen Packard Bell, sürekli ağır yükler altında çalışan sistemler geliştirme konusundaki uzmanlığını laptoplarda da gösteriyor. Ülkemizdeki kullanıcı sayısı diğer markalara göre az olsa da yüksek kalitesiyle dikkat çeken bu markayı tercih edenlere Beylikdüzü Packard Bell servisi olarak hizmet vermekteyiz.

Beylikdüzü Acer Servisi

Performans ürünleri ile tanınan Acer, aynı zamanda agresif ve çekici tasarımlarıyla birçok kullanıcının ilgisini çeken farklı modeller üreten bir firma. Beylikdüzü Acer servisi olarak, bu markanın tasarımlarına gönül kaptırmış kullanıcıların yaşayabilecekleri bütün sıkıntılarda yanlarındayız.

Beylikdüzü Lenovo Servisi

Bilgisayar ve teknoloji devi IBM’in laptop bölümünü satın alarak pazara giren Çinli üretici Lenovo, ürün kalitesinde ve tasarımda attığı adımlarla dünya çapında satışlarının en fazla arttıran üreticilerden biri haline geldi. Biz de Beylikdüzü Lenovo servisi olarak IBM ruhunu hala taşıyan bu markayı tercih eden kullanıcıların yazılımsal, donanımsal bütün sorunlarında yanlarındayız.

Beylikdüzü MSI Servisi

Laptop piyasasına hızlı bir giriş yapan ve üst düzey donanımlara sahip, özellikle oyuncu modelleriyle dikkat çeken MSI kısa sürede ülkemizde de birçok kullanıcının tercihi haline geldi. Beylikdüzü MSI servisi olarak müşterilerimizin yaşadıkları her türlü kaza veya problemde yanlarında olmak üzere hizmetlerindeyiz.

Beylikdüzü Asus Servisi

Bilgisayarla ilgili hemen her alanda faaliyet gösteren Asus, yakın zamanda ürün gamına laptopları da ekleyerek bu alanda da rekabete merhaba dedi. Tasarım ve güçlü teknik özellikleriyle dikkat çeken ürünleriyle özellikle oyuncular ve tasarımcılar tarafından tercih edilen Asus, önemli bir kullanıcı sayısına sahiptir. Biz de İfa Servis Beylikdüzü Asus servisi olarak, Asus’u tercih etmiş kullanıcıların her sorunlarında yanlarında olmak üzere kapılarımızı açıyoruz.

Beylikdüzü HP Laptop Servisi

Dünyanın en büyük bilgisayar üreticilerinden biri olan HP, çok uzun süredir laptop alanında da rekabet etmekte ve en çok ürün satan üreticilerden biri. Bütün segmentlerde birçok modeli bulunan HP, tercih eden insan sayısının çokluğu nedeniyle, kaliteli ve sağlam laptoplar olsa da en fazla problem yaşanan bilgisayar markalarının başında geliyor.

Bizler de profesyonel ekibimizle Beylikdüzü HP laptop servisi olarak bütün HP kullanıcılarının her problemlerinde yardımcı olmak üzere hizmet vermekteyiz. Bölgenin en bilinen Beylikdüzü Laptop Servisi olarak müşterilerimize kaliteli işçilik sunmayı önceliğimiz olarak görüyoruz.